Blog poświęcony popularyzacji badań klimatycznych
Blog > Komentarze do wpisu

Wieczór odkrywców

Dziś (24 luty 2012), odbyła się dyskusja radiowa o klimacie. To jest nowość, bo usłyszeliśmy co robią polscy  badacze zajmujacy się zmianami klimatu. Poprzednio mieliśmy głównie dyskusje polskich przeciwników badań zmian klimatu. Program był - słuchałem - bardzo dobry.


WIECZÓR ODKRYWCÓW. Następny odcinek audycji dnia 24.02.2012 o godzinie 21:00, aut. Krzysztof Michalski. Klimatyczne dylemay - (we wtorek odbyło się Forum Klimatyczne Centrum GeoPlanet).

Co się dzieje z ziemskim klimatem, jaki jest wpływ działalności człowieka na zmiany klimatu, czy grozi nam roztopienie lodowców, czy dziura ozonowa powiększa się, jakie badania związane z klimatem prowadzą polscy naukowcy i co z tych badań wynika?
Między innymi o tym dyskutowali naukowcy na zorganizowanym w tym tygodniu Forum Klimatycznym Centrum GeoPlanet.  Udział: profesorowie: Szymon Malinowski z Uniwersytetu Warszawskiego, Piotr Głowacki z Instytutu Geofizyki PAN, Doktor Krzysztof Markowicz z Instytutu Geofizyki UW, a w studiu w Gdańsku przedstawiciel Instytutu Oceanologii PAN: profesor Jacek Piskozub.

http://www.polskieradio.pl/7/Audycja/7239

piątek, 24 lutego 2012, pcirrus
Tagi: klimat

Polecane wpisy